PONAD 25 LAT NA RYNKU

Dzieci do lat 17
0
Data urodzenia # - dziecka

Wyjazd na narty - Livigno

Narty - Livigno

 

Jeśli jeszcze nie byłeś w Livigno, nie zwlekaj! Nie dość, że wyszalejesz się na szerokich i świetnie przygotowanych trasach Mottolino i Carosello, a potem zabawisz się na najlepszych imprezach apres ski, to jeszcze zrobisz tanie zakupy w jedynej strefie wolnocłowej we włoskich Alpach oraz zyskasz możliwość, by skorzystać z opcji free ski. Livigno to miejsce, które musisz odwiedzić!
 

Kurort narciarski Livigno to długa na 14 kilometrów dolina w regionie Lombardia.

Tradycje narciarskie tej miejscowości nie są długie, bowiem jeszcze w latach 50-tych XX wieku była to mała, alpejska wioska, odcięta od świata przez większą cześć roku. Dzięki wybudowanej w latach 60. ubiegłego wieku drogi dojazdowej oraz tamy na rzece Inn tworzącej sztuczne jezioro, dzisiejsze Livigno kusi wręcz kosmopolityczną atmosferą. W podobnym czasie wykuto słynny tunel "La Drossa", którym rokrocznie przejeżdżają tłumy turystów, skracając w ten sposób drogę z północnej Europy do Włoch (tunel leży na granicy włosko-szwajcarskiej).

 

Trasy i Free Ski - Livigno

 

Obecnie Livigno przyciąga nie tylko narciarzy przyjeżdżających tu ze względu na doskonałe warunki śniegowe i stoki narciarskie o łącznej długości 115 km. Masa turystów kuszona jest możliwością zrobienia zakupów, ponieważ cała miejscowość objęta jest strefą wolnocłową. Do tego dochodzi 40 km tras biegowych, które ze względu na idealne ukształtowanie terenu doskonale nadają się do uprawiania tego typu narciarstwa. Wszystkie te liczby mówią same za siebie i pokazują, dlaczego Livigno jest jednym z ulubionych przez Polaków ośrodków narciarskich we Włoszech.

Jeszcze jedną zaletą w Livigno są dostępne w niektórych przedziałach czasowych oferty free ski, które obowiązują na tym terenie już od wielu lat. Darmowy skipass jest możliwy po wykupieniu minimum 4 nocy w pokoju w Livigno (lub 7 w apartamencie). Warto obserwować, kiedy nadarzą się takie okazje, by móc za darmo skorzystać z możliwości szusowania na nartach po stokach!

Wadą ośrodka jest brak połączenia między dwiema położonymi po dwóch stronach doliny stacjami narciarskimi Mottolino i Carosello, między którymi można się przemieścić pieszo lub skibusem.
 

Wysokość

  • 2798 m n.p.m. - szczyt
  • 1816 m n.p.m. - stacja dolna
  • 982 m różnicy wzniesień
     

Trasy zjazdowe

  • Trasy niebieskie - łatwe 30 km 
  • Trasy czerwone - średnie 65 km
  • Trasy czarne - trudne 20 km 

 

Najdłuższa trasa Vetta Blesaccia - Costaccia liczy 6 km długości przy różnicy wzniesień 980 m.

 

Polska szkółka narciarska - Livigno

 

Jako instruktorzy z polskiej szkółki narciarskiej doceniamy trasy Livigno za ich różnorodność. Możliwość skorzystania z tras o różnym stopniu trudności pozwala tam trenować nie tylko osoby niedoświadczone w jeździe na nartach, ale też te na poziomie średnio zaawansowanym. Polska szkółka narciarska Livigno - zapraszamy!

 

Regiony, które mogą Państwa jeszcze zainteresować:

Długość tras
115 km
Liczba wyciągów
31

Mapa tras

Powiększ

Galeria zdjęć