Regiony narciarskie

mapa tras

Włochy – Aprica

Aprica to położony nad doliną Valtellina, ze względu na zróżnicowany stopień trudności tras, łagodny, bezwietrzny klimat oraz bazę noclegową, przylegającą bezpośrednio do terenów narciarskich, Aprica to idealne miejsce na narty dla rodzin z dziećmi oraz średnio - zaawansowanych narciarzy.
Miasteczko cenione jest także za doskonałe restauracje, serwujące typowe dla kuchni regionalnej dania oraz...

zobacz więcej

Długość tras

50 km

Liczba wyciągów

20

mapa tras

Włochy – Bormio

Bormio leży na wysokości 1225 m n.p.m., u podnóża góry Valecetta (3148 m n.p.m.).
To zabytkowe miasteczko, ulokowane u zbiegu trzech dolin: Valdidentro, Valdisotto i Valfurva, przez cały rok pełne jest turystów z całego świata. Przy centralnej Via Roma znajduje się wiele stylowych sklepików, kawiarenek i restauracji oferujących regionalną, lombardzką kuchnię.
Wolny czas można spędzać także...

zobacz więcej

Długość tras

50 km

Liczba wyciągów

11

mapa tras

Włochy – Folgaria - Lavarone

Folgaria - Lavarone, czyli narciarska karuzela Skitour dei Forti to 100 kilometrów tras zjazdowych na każdym poziomie zaawansowania, choć przeważają trasy średnie i łatwe, co z dużą ilością funparków czyni ten ośrodek świetnym miejscem na rodzinny wypoczynek z dziećmi. Ośrodek słynie również z jednego z najlepszych systemów sztucznego zaśnieżania, co w przypadku słabej zimy daje gwarancję śniegu.
Region...

zobacz więcej

Długość tras

100 km

Liczba wyciągów

22

mapa tras

Włochy – Folgarida - Marilleva

Region SkiArea (Folgarida, Marilleva, Madonna di Campiglio, Pinzolo) to łącznie 150 km tras o bardzo zróżnicowanym stopniu trudności, począwszy od długich, szerokich i płaskich tras, po trudne czarne stoki, na których rozgrywane są zawody pucharu świata w narciarstwie alpejskim. Ośrodek obok Cortiny d’Ampezzo jest najbardziej znanym kurortem we Włoszech.

Klienci, którzy wybiorą pobyt w...

zobacz więcej

Długość tras

62 km

Liczba wyciągów

26

mapa tras

Włochy – Livigno

Livigno nazywane "włoskim Tybetem" to miejsce o największym nasłonecznieniu stoków zjazdowych, nawet w krótkie, zimowe dni, ze względu na zimny i suchy klimat, jest jednym z najważniejszych ośrodków narciarskich w Alpach. Dzięki doskonałym warunkom śniegowym i specyficznemu mikroklimatowi, pokrywa śnieżna utrzymuje się tu przez długie miesiące – nawet do maja, a opady śniegu w czerwcu nie są rzadkością....

zobacz więcej

Długość tras

115 km

Liczba wyciągów

31

mapa tras

Włochy - Pejo

Pejo to położony w dolinie Val di Sole ośrodek narciarski, usytuowany na terenie Parku Narodowego Stelvio i oddalony zaledwie kilka kilometrów od najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Dolinie Słońca czyli Folgarida-Marilleva, Madonna di Campiglio oraz Passo Tonale. Jest to to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi i osób, które cenią długie i spokojne trasy. Dla zaawansowanych narciarzy, którzy...

zobacz więcej

Długość tras

20 km

Liczba wyciągów

7

mapa tras

Włochy – Pinzolo - Madonna di Campiglio

Pinzolo to dynamicznie rozwijająca się stacja narciarska, położona w bezpośrednim sąsiedztwie Madonny di Campiglio, ale mniej tłoczna i gwarna, a jak na swoje rozmiary – równie świetnie wyposażona. Zadowoli początkujących i zaawansowanych narciarzy, ale także rodziny z dziećmi, dla których przygotowano park zabaw Pratomatto (koło kolejki Pra Rodonit).
W Pinzolo jest 31 km tras, to doskonałe miejsce,...

zobacz więcej

Długość tras

31 km

Liczba wyciągów

11

mapa tras

Włochy – Passo Tonale - Ponte di Legno

Passo Tonale jest przykładem typowego ośrodka wysokogórskiego, gdzie wprost z hotelu wychodzi się na stoki narciarskie, które są bardzo urozmaicone, a dodatkową atrakcją jest możliwość jazdy na lodowcu Presena, z którego do doliny prowadzi wspaniała , czarna trasa Paradiso. Połączenie Tonale z Ponte di Legno i Temu spowodowało, że ośrodek ten stał się jednym z najważniejszych punktów na narciarskiej...

zobacz więcej

Długość tras

106 km

Liczba wyciągów

28