KARNET NARCIARSKI & UBEZPIECZENIE SKI - ZAWSZE W CENIE WYJAZDU !!!

Wybierz termin

Liczba osób w pokoju:Wybierz hotel

Wybierz apartament

ubezpieczenie kosztów rezygnacji biała linia

Pełne informacje o Tonale, Ponte di Legno, Temu

Jednym ze znaków rozpoznawczych Val di Sole jest region narciarski Adamello Ski, połączony jednym skipassem, do którego należą Passo Tonale, Ponte di Legno i Temu. Miejscowości te leżą pomiędzy Lombardią, a Trentino, między dwoma parkami narodowymi Adamello-Brenta i Stelvio. W Adamello (1260 - 3554 m n.p.m.) jest ponad 100 km świetnie przygotowanych tras narciarskich o zróżnicowanej trudności, gdzie każdy narciarz znajdzie coś dla siebie oraz ponad 30 nowoczesnych wyciągów narciarskich, których gęsta sieć zapewnia brak stania w kolejkach. Atrakcją regionu jest kolej gondolowa na Lodowcu Presena, gdzie czeka na amatorów białego szaleństwa długa na 2.500 m nartostrada "Paradiso". Jej nazwa doskonale odzwierciedla jakość – to prawdziwy raj! Na odważnych narciarzy czekają czarne trasy w Ponte di Legno i Temu, natomiast rodzinom i dzieciom przypadną do gustu nietrudne stoki w Passo Tonale. 

Passo Tonale
Passo Tonale

Passo Tonale leżące na wysokości od 1816 m n.p.m., wraz z pobliskim Ponte di Legno i Temu tworzą nowoczesną stację narciarską. Ponad 40 nartostrad o łącznej długości 71 km obsługiwanych jest są przez 30 nowoczesnych wyciągów. 

Passo Tonale jest przykładem typowego ośrodka wysokogórskiego, gdzie wprost z hotelu wychodzi się na stoki narciarskie. które są bardzo urozmaicone, a dodatkową atrakcją jest możliwość jazdy na lodowcu Presena, z którego do doliny prowadzi wspaniała , czarna atrasa.

Główna część stoków to wyeksponowane na słońce trasy z mnóstwem małych kameralnych schronisk. Tonale to idealny ośrodek dla rodzin z dziećmi. Z kolei trasy na lodowcu Presena doskonałe nadają się do uprawiania alpejskiego snowboardingu oraz funcarvingu.

Temu
Temu

Temu – Passo Tonale - Ponte di Legno - 3 miejscowości, 1 skipass, 100 km tras.

Temu to górska miejscowość położona na wysokości 1144 m, otoczona majestatycznymi górami Avio, Casola, Coleazzo oraz szczytem Monticello, należącymi do masywu Adamello. Temu obfituje w liczne atrakcje dla miłośników natury, historii, sportu a także dla smakoszy. 

Miłośnikom sportu Temu oferuje korzystanie z licznych nartostrad (ponad 100 km), których różnorodność sprawia, że każdy, od początkującego narciarza przez mistrza alpejskiego do asa snowboardu, znajdzie tu coś dla siebie. Nartostrady Temu są połączone wyciągami z Ponte di Legno oraz Passo Tonale z lodowcem Pressena.

Na narty do Tonale, Ponte di Legno, Temu

Brak dostępnych terminów w sezonie 2013/2014
fb