KARNET NARCIARSKI & UBEZPIECZENIE SKI - ZAWSZE W CENIE WYJAZDU !!!

Wybierz termin

Liczba osób w pokoju:Wybierz hotel

Wybierz apartament

Szkolenia narciarskie dla dzieci 6-9 lat i 10-13 lat

Program Szkoły Narciarskiej Sport Vita SITN-PZN dedykowany dzieciom w wieku 6-9 lat oraz 10-13 lat, których umiejętności są na takim poziomie, żeby mogły jeździć  w grupie z instruktorem (swobodna jazda na wprost, hamowanie i skręcanie). 

Celem szkolenia jest podnoszenie umiejętności naszych kursantów, poprzez ciekawe ćwiczenia i współzawodnictwo, a zarazem zapewnienie im miłego i bezpiecznego wypoczynku na nartach.

Podział na grupy:

Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 6/7-osobowych. Pierwszy dzień zajęć na nartach należy traktować jako "techniczny". Po pierwsze dokonujemy wtedy podziału na grupy (każdy zdaje test umiejętności na łatwym stoku), po drugie poprzez różnego rodzaju ćwiczenia i jazdę po łatwej trasie dajemy czas naszym kursantom na ponowne oswojenie się z nartami po przerwie.
Podział na grupy uwarunkowany jest stopniem zaawansowania i wiekiem dzieci. Przy dokonywaniu rezerwacji wyjazdu rodzic wypełnia Kartę Zgłoszenia Uczestnika Szkolenia, w której określa umiejętności dziecka, co pozwala nam storzyć pierwszy nieformalny podział na grupy jeszcze przed spotkaniem na stoku. Właściwy podział następuje na stoku. Wbrew utartej powszechnie opinii dołączanie dzieci do dużo lepiej jeżdżących od nich osób nie zawsze prowadzi do szybszej nauki. Takie zabiegi często kończą się frustracją i niechęcią kursantów do uczestnictwa w zajęciach, dlatego instruktorzy codziennie analizują sytuację i w razie potrzeby przesuwają dzieci między grupami tak, aby jak najwięcej skorzystały one ze szkolenia.

Czas trwania zajęć:

Program szkolenia obejmuje 6 dni jazdy na nartach po 5 godzin dziennie (godzina szkoleniowa trwa 55 min). Codzienne szkolenie podzielone jest na dwa bloki. Zajęcia na stoku odbywają się w godzinach 10:00 – 12:20 i 13:00 – 15:00. Między godziną 12:20 a 13.00 kursanci mają przerwę na jedzenie i odpoczynek pod opieką instruktorów.

Godziny zbiórek:

Zajęcia odbywają się punktualnie. Jeśli kursant nie dołączy do grupy w wyznaczonym czasie, instruktor może oddalić się z grupą. W tej sytuacji kursant może dołączyć do grupy na popołudniowy blok zajęć.

Bezpieczeństwo to podstawa:

Oglądanie sprzętu dzieci jest naszą stałą praktyką. Sprawdzamy czy narty, buty i kije zostały właściwie dobrane dla młodego narciarza. Przypominamy jednak, że w warunkach "wyjazdowych" nie możemy w pełni sprawdzić stanu technicznego sprzętu, dlatego, aby mieć gwarancję bezpieczeństwa, przed wyjazdem sprzęt należy oddać do wyspecjalizowanego serwisu narciarskiego.

Kochani rodzice! Serwisowanie sprzętu dzieci jest tak samo ważne, jak dorosłych! :)

W trosce o naszych podopiecznych każde dziecko otrzymuje odblaskową narzutkę, aby było dobrze widoczne na stoku.

 Wszystkie dzieci muszą posiadać kask!


Szkolenie odbywa się w blokach tygodniowych (6 dni szkoleniowych od niedzieli do piątku) w czasie ferii szkolnych 2016/2017 od 14.01.2017 do 25.02.2017 w Aprice, w regionie Adamello (Passo Tonale, Ponte di Legno, Temu), Livigno, Folgaria, Pinzolo i Marilleva (Val di Sole).

Cena kursu: 690 zł / os. 

 

Dla osób wykupujących jedynie zajęcia w Szkole Narciarskiej Sport Vita SITN-PZN koszt szkolenia jest odpowiednio 200 zł wyższy.

26.102015 Licencja Szkoły Narciarskiej SPORT VITA SITN-PZN

wiecej
fb