KARNET NARCIARSKI & UBEZPIECZENIE SKI - ZAWSZE W CENIE WYJAZDU !!!

Wybierz termin

Liczba osób w pokoju:Wybierz hotel

Wybierz apartament

ubezpieczenie kosztów rezygnacji biała linia

Pełne informacje o Livigno, Bormio - Valtellina

Alta Valtellina to dolina w sercu Alp włoskich, w północnej części Lombardii graniczącej ze Szwajcarią. Jako region narciarski obejmuje swoim zasięgiem miejscowości:  Livigno, Bormio, Isolaccie, Santa Caterinę oraz Apricę.

Region składa się z kilku mniejszych dolin, które przechodząc jedna w drugą, tworzą długi łańcuch - od Valfurva przez Bormio, Valdidentro, aż po Livigno. Alta Valtelina to łącznie ponad 250 km tras narciarskich obsługiwanych przez ok. 60 wyciągów.

Bormio
Bormio

Bormio leży na wysokości 1225 m n.p.m., u podnóża góry Valecetta (3148 m n.p.m.). To zabytkowe miasteczko, ulokowane u zbiegu trzech dolin: Valdidentro, Valdisotto i Valfurva, przez cały rok pełne jest turystów z całego świata. Przybywają tu zwabieni walorami narciarskimi oraz kąpielami w najgorętszych we Włoszech źródłach termalnych (do 41 st. C!).

Przy centralnej Via Roma znajduje się wiele stylowych sklepików, kawiarenek i restauracji oferujących regionalną, lombardzką kuchnię. Wolny czas można spędzać także na jednym z basenów czy lodowisk Bormio, a także w licznych restauracjach i dyskotekach. 

Do Bormio na narty!

W sezonie zimowym, Bormio kusi jednak turystów przede wszystkim słynną stacją narciarską. Turystów szukających miejsca wyjazdu na narty, przyciągają tu zróżnicowane, doskonale przygotowane stoki, na których swe umiejętności doskonalić może każdy.

Najambitniejsza trasa wiedzie ze szczytu Cima Bianca w dół do Bormio – liczy ok. 10 km długości, a różnica wzniesień to ponad 1700 m! Rok rocznie po Świątach Bożego Narodzenia organizowany jest tutaj bieg zjazdowy mężczyzn zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata, gdzie przyjeżdżają największe sławy narciarstwa alpejskiego.

Dobre warunki śniegowe, niezapomniane pejzaże oraz przystępne ceny powodują, że Włosi nazywają to miejsce "Przełęczą do raju".

Trasy / wyciągi Bormio (ok. 2 400 osób/h, 35 km, 8 wyciągów) 

Livigno
Livigno

Nazywane "Włoskim Tybetem" Livigno leżące na wysokości 1816 m n.p.m., to miejsce o największym nasłonecznieniu w całych Alpach. Dzięki doskonałym warunkom śniegowym i specyficznemu mikroklimatowi, dobry na narty śnieg utrzymuje się tu przez długie miesiące - nawet do kwietnia.

Dzięki wybudowaniu nowoczesnej drogi dojazdowej oraz tamy na rzece Inn tworzącej sztuczne jezioro, dzisiejsze Livigno kusi wręcz kosmopolityczną atmosferą. W podobnym czasie wykuto słynny tunel "La Drossa", którym rokrocznie przejeżdżają tłumy turystów, skracając w ten sposób drogę z północnej Europy do Włoch (tunel leży na granicy włosko- szwajcarskiej). Także z Polski najkrótsza droga do Livigno wiedzie właśnie przez ten tunel.

 Livigno to najprawdziwszy raj dla narciarzy - dostępna tu są:

  • świetna sieć wyciągów prowadzących aż do przełęczy Trepalle,
  • zróżnicowane trasy zjazdowe,
  • a także bardzo ciekawe szlaki biegowe.

Region narciarski obsługuje ok. 33 wyciągów, a zróżnicowane trasy o łącznej długości 110 km, zaspokoją nawet najbardziej wybrednych miłośników białego szaleństwa.

Wieczorami na turystów czekają liczne bary, puby, restauracje, winiarnie i dyskoteki.

Livigno znane jest również ze strefy wolnocłowej, oferującej tanią benzynę, alkohole, markowy sprzęt sportowy oraz kosmetyki.

Na narty do Livigno, Bormio - Valtellina

Brak dostępnych terminów w sezonie 2013/2014
fb